Súťaž Chemgeneration

16.01.2015 15:08

Future Heroes

Cieľom vedeckej súťaze Hrdinovia budúcnosti je nájsť budúcich mladých "vynálezcov", ktorí dokážu kreatívne využívať vedecké inovácie pri implementácii ekologicky šetrných riešení. 

Úlohou stredoškolskych tímov je vykonať vedecky výskum a vyvinúť inovatívne udržateľné riešenie, ktoré vyrieši zvolený problém v ich lokalite. Tento problém môže byť napríklad plytvanie energiou v škole, alebo nadmerná produkcia odpadu - zmysel súťaže spočíva v použití vedeckých metód pri riešení daného problému. Pri tejto úlohe musia študenti využiť nielen svoje teoretické vedomosti a vedecký záujem, ale aj tvorivosť a predstavivosť. Najlepšie nápady môžu slúžiť ako dobrý príklad, ktorý inšpiruje ostatných k zmene a k využívaniu udržateľných riešení. Zároveň, tie najlepšie nápady budú ocenené odbornou porotou i samotnou verejnosťou (hlasovanie na webe). 

Viťazný nápad bude tiež odprezentovaný na roadshow v strednej Európe pri príležitosti osláv 150. výročia založenia spoločnosti BASF. 

Viac informácii spolu s pravidlami súťaže nájdete na stránke chemgeneration.com/sk/futureheroes alebo na Facebook stránke www.facebook.com/ChemgenerationSlovensko 

Súťažné práce našich žiakov si môžete pozrieť tu.